Neden Usta

NEDEN USTA PATENT?

1997 yılından bu yana ‘her işin bir ustası olmalıdır’ anlayışıyla hizmet vermekteyiz.

Müşteri memnuniyetini paylaştığımız binlerce marka / patent / tasarım / yazılım belgelendirme işleminde imzamız bulunmaktadır,

Her işin bir Usta’sı vardır anlayışını benimsememiz,

Üst düzey, gizlilik ve kalite anlayışına sahip olmamız,

Tüm tescil sürecini konusunda uzman HUKUKÇU kadromuzla gerçekleştirmemiz ve takip etmemiz,

Ülkemizde ve dünyamızda yaratıcı, etkin ve kaliteli hizmet vermemiz,

Marka, patent, tasarım araştırma ve sorgulamada geniş veri tabanı,

Müşterilerine özel çözüm ve strateji geliştiren Usta yaklaşımlar,

Haksız rekabete ve taklit üretime karşın geliştirdiği etkin çalışma yöntemleri,

Uluslararası işbirliği ve örgütlenme,

Geniş hizmet ağı,

Yargısal süreçte bilgi birikimi, deneyim ve etkin katılım,

Memnuniyetini paylaştığımız binlerce referans,

Kaliteli ve hızlı hizmetin rekabetçi fiyatla sunumu…

 

 

Lütfen Dikkat Aldanmayın!

Marka, patent tescili yaptırırken dolandırıcılara aldanmayın. Uyarılarımızı ve tecrübelerimizi dikkate alın.

Marka, patent tescili konusunda son yıllarda üzülerek gözlemliyoruz ki bazı şahıs ve firmalar yetkili marka patent vekili oldukları yalanını beyan ederek faaliyet göstermektedirler.

Söz konusu firma/şahıslara iş yaptırılması halinde marka müracaatları yetkisizlik nedeniyle ret edilmektedir.

Ayrıca marka patent hizmeti yaptıklarını iddia eden dolandırıcıların bünyelerinde fiili olarak çalışan yetkili marka patent vekilleri olmamasına rağmen diploma (yetki belgesi) kiralamak suretiyle TPMK nezdinde faaliyet gösterilmekte müşteriler aldatılmaktadırlar.

Yetki belgesi kiralanarak yapılan marka başvuruları bizzat işin ustası tarafından yapılmadığı için eksiklikler içermekte ve marka müracaatı yaptıran kişi aleyhine maddi, hukuki hatta cezai sorumluluk doğabilmektedir.

Marka tescili başvuruyla bitmemekte marka müracaatının kabulü ortalama 12 ay sürmektedir, itiraz durumlarında söz konusu süre 24 ayın üzerine çıkabilmektedir. Söz konusu sürede TPMK’da markanın takibi ve hukuki yazışmalar vekille yapılmaktadır.

Bu nedenle vekalet vereceğiniz firma/şahısın marka tescil süresince faaliyet göstermesi gerekmektedir aksi halde TPMK ile yapılan yazışmalardan haberdar olunmaması nedeniyle hak kaybınız doğar, marka başvurunuz düşer.

 

Dolandırıcıları tespit edebilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar;

Ticaret odasına xxx patent danışmanlık hukuk… Ltd. ibaresiyle yapılan kayıtlara tam olarak güvenmeyiniz zira bilindiği gibi ticaret odası kendine başvuru yapan şirketlerin yetkili marka patent vekili çalışanı olup olmadığını araştırmamaktadır. Müracaat eden herkes “patent – danışmanlık – hukuk” unvanlarına sahip şirket kurabilmektedir. Sırf şirket kurmak TPMK nezdinde işlem yapma yetkisini sağlamaz. TPMK nezdinde işlem yapmak için yetkili Marka ve Patent Velili olmak gerekir.

İş vereceğiniz firma/şahıssa yetkili marka vekili ve ayrıca yetkili patent vekilli olup olmadığını sorunuz, olumlu yanıt almanız halinde ilgili vekillerin ismini ve TPMK sicil numarasını alıp www.turkpatent.gov.tr adresinden doğruluğunu sorgulayınız.

(Usta patent bürosunun kurucusu Avukat Murat Eltutan TPMK kayıtlarında 509 sicil no ile patent vekili, 614 sicil no ile marka vekili olarak kayıtlıdır)

İş verdiğiniz firma/şahısla mutlaka hizmet sözleşmesi yapınız, söz konusu sözleşmede bizzat marka ve patent vekilinin şahsi imzasını da isteyiniz.

Dolandırıcı firma/şahıslar, firmalarının marka patent tescilinde 20 yıllık, 40 yıllık tecrübeye sahip olduğu yalanında bulunmaktadırlar.

TPMK’nun kuruluşu 1995 yılındadır.

Marka vekilliği, patent vekilliğinin geçmişi en geç 1995 yıla dayanmaktadır.

(Avukat Murat Eltutan 1997 yılından bu yana faaliyet göstermektedir)

Marka patent hizmeti ciddi bir vekillik işi olup hukuk (avukatlık) dışında uyuştuğu hiçbir meslek yoktur.

İş vereceğiniz firma / şahıssı seçerken sadece web sitesine bakarak karar vermeyiniz, çoğu dolandırıcının web sitelerinin albenisi çok fazla olmaktadır.

Dolandırıcı firmaların web siteleri incelendiğinde marka, patent tescilinin yanında bir çok iş yaptıklarını da görürsünüz (örneğin; alan adı satımı, bilişim sektörü, logo, web sayfası dizaynı, mal ve eşya satımı, tanıtım, sigorta, internet üzerinden tanıtım, e – ticaret, …vb)

Usta patent bürosu 1997 yılından bu yana sadece marka, patent, tasarım tescili ve fikri haklar hukuku alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hangi İşi Yaparsan Yap Usta’sıyla Yap….
BİZE ULAŞIN

Bize her konuda ulaşabilirsiniz.

0212 288 26 22
0212 272 28 00
FAX
0212 274 61 46


USTASINA DANIŞIN

Bilgi almak istediğiniz tüm sorularınızı usta ekibine sorabilirsiniz

  Hemen Danış