Patent Tescil

Emek ve AR-GE yatırımlarıyla oluşturduğunu sınai alanında yapılan buluşların, üretim ve çalışma prensiplerini korumak, mülkiyet haklarına sahip olmanın ön koşulu tescildir.

Buluşu ilk olarak üretmek, TSE belgesi almak, çizimlerin notere tasdik edilmesi patent tescilinin sağladığı maddi ve hukuki hakları kazandırmaz.

Buluşlar ancak TPMK nezdinde Patent veya Faydalı Model Tesciliyle korunur.

Tescilin tam bir hukuksal koruma sağlaması için tarifname ve istemlerin doğru ve eksiksiz yapılması gerekir.

TPMK nezdinde tescilli patent ve faydalı model başvurularının çoğunun tarifname ve istemleri eksik ve hatalı olup yeterli koruma sağlayamamaktadırlar. Tescildeki eksik ve hatalar çoğu zaman taklit üretimlere karşı başlatılan hukuksal süreçte fark edilmektedir.

Hukuksal süreçte deneyimli patent vekillerimizle yaptığımız başvurular sayesinde müşterilerimize tam ve doğru koruma sağlamaktayız.

 

 

Patentler;

-          Patent

-          Faydalı Model olarak ayrılmaktadır.

TPMK nezdinde yapılan tesciller sadece Türkiye için geçerli olup birden fazla ülke için korunma isteniyorsa uluslararası patent başvurusu yapılmalıdır.

Patent Başvuruları Hukuki, Teknik, Teorik ve Pratik Bilgi ile deneyim gerektirir.

Başvuruda yapılacak en küçük bir eksiklik veya hata buluşun yeterince korunamamasına neden olur.

Buluşa tam bir koruma sağlamak için patent ve faydalı model belgesinin doğru, özenli ve ayrıntılı yazılması gerekir.

Sığ ve sadece genel hatları açıklar nitelikte olan başvurular tescil edilse dahi taklit durumlarında istenen hukuki korumayı sağlayamaz.

Tescil başvurularının patent davalarında yargılama süreçlerini bilen hukukçu patent vekillerince yapılmasında büyük fayda vardır.

Büromuz tüm başvuruları mühendis ve hukukçularının değerlendirmeleri doğrultusunda, müşterilerinin onayını aldıktan sonra gerçekleştirmektedir.
BİZE ULAŞIN

Bize her konuda ulaşabilirsiniz.

0212 288 26 22
0212 272 28 00
FAX
0212 274 61 46


USTASINA DANIŞIN

Bilgi almak istediğiniz tüm sorularınızı usta ekibine sorabilirsiniz

  Hemen Danış