Marka Takip

Markanızı hukuken korumanın tek yolu marka tescilidir fakat marka koruması için tescil tek başına yeterli değildir.

Tescilli markalar, tescil edildikleri sınıflarda benzer markalara karşı TPMK tarafından korunmaktadır fakat benzerlik kavramı herkese göre değişken bir kavramdır.

TPMK uzmanlarının kendi yorumları uyarınca benzer görmedikleri bir marka özellikle tüketiciler nezdinde markanıza benzer görülebilir.

 

Marka sahibi benzer/taklit markalara süresinde itiraz etmez ise benzer/taklit marka TPMK tarafından tescil edilir.

TPMK tarafından tescil edilen benzer/taklit markanın kullanılmasının engellenmesi hukuken imkânsızdır ancak marka hükümsüzlük davası akabinde engellenir.

Davaların yıllarca sürdüğü göz önüne alınırsa bu süre zarfında benzer/taklit marka nedeniyle uğrayacağınız zarar telafi edilemez boyutlara ulaşır.

 

Büromuz, koruyucu danışmanlık kapsamında, tescilli markaların benzer/taklit markalar karşısında tam bir güvencede olması için TPMK bültenlerini hizmetimizden yararlanmak isteyen müşterileri için izlemekte ve kontrol etmektedir.

Benzer/taklit markaları TPMK tarafından tescil edilmeden tespit ederek hukuki ve idari müracaatları yapıp gerekli önlemleri alma fırsatı sağlamaktayız.

Benzer/taklit markalarla mücadele konusunda marka ve patent vekili hukukçu danışmanlarımız teknik ve hukuki destek sağlamaktadır.

Analiz Raporu ve Hizmet Ücretlendirme Teklifimizi Öğrenmek İçin Aramanız Yeterlidir… (212) 272 2800
BİZE ULAŞIN

Bize her konuda ulaşabilirsiniz.

0212 288 26 22
0212 272 28 00
FAX
0212 274 61 46


USTASINA DANIŞIN

Bilgi almak istediğiniz tüm sorularınızı usta ekibine sorabilirsiniz

  Hemen Danış